33 думки про вчителя

Засідання тижня молодого вчителя

НАРАДИ

1.Методична робота – це багатогранний і творчий процес, який складається з комплексу систематичної, цілеспрямованої, колективної, групової та індивідуальої діяльності педагогів щодо підвищення їх наукового і загальнокультурного рівня, вдосконалення психолого педагогічної підготовки та професійної майстерності.

Організація

методичної роботи в школі

« У великій науці про освіту є п’ять проблем:

кого вчити,для чого вчити, чого вчити,

як учити і якою ціною».

/А.Берг/

Саме ці п’ять проблем створюють багатогранний процес, що зветься методичною роботою. Методична робота складається з комплексу систематичної, цілеспрямованої, колективної, групової та індивідуальної діяльності педагогів щодо їх підвищення наукового і загальнокультурного рівня, вдосконалення психолог-педагогічної підготовки, професійної майстерності.

Методична робота заснована на досягненнях науки і передового досвіду системи взаємозв’язаних заходів, спрямованих на підвищення педагогічної майстерності педагога, розвиток його творчого потенціалу і, зрештою – на зростання рівня освідченості, вихованості учня. Головне в методичній роботі – надання системної, своєчасної і достатньо практичної допомоги педагогу. Все це з тією метою, щоб плекати творчу особистість. Адже кожна дитина – це особистість. Тому першочергове завдання для кожного вчителя – створити умови для розвитку дитини. В законі України «Про загальну середню освіту» визначено стратегію розвитку освіти в Україні, пріоритетні напрями, основні шляхи створення життєздатної системи безперервного навчання та виховання для досягнення високих освітніх рівнів, забезпечення можливостей постійного самовдосконалення особистості.

З цією метою в школі діє методична робота. Як  і в кожній школі, в нашій школі створено свою систему методичної роботи. Методична робота будується з врахуванням особистостей кожного вчителя на діагностичній основі.

Методичною проблемою педагогічного колективу є «Інноваційні технології навчання і виховання як засіб розвитку творчої активності  вчителів та учня».

Педагогічний колектив працює над о проблемою «Формування активних, творчих, компетентних особистостей здатних до творчості, успіху в умовах сучасного освітнього простору».

Науково-методична робота охоплює такі важливі аспекти:

Ø  Орієнтація на актуальні проблеми сучасної теорії і практики;

Ø  Оновлення змісту науково-методичної роботи з педагогічними кадрами на основі діагностування;

Ø  Реалізація особистісно-орієнтованого підходу;

Ø  Демократизація і гуманізація методичної роботи;

Ø  Освоєння та впровадження інноваційних технологій;

Ø  Інформатизація методичної роботи.

До участі в методичній роботі залучені всі педагоги школи.

Форми методичної роботи

1.  Тематичні педради.

2.  Методична рада.

3.  Методичні об’єднання вчителів: початкової школи, суспільно -гуманітарних, природничо-математичного дисциплін та класних керівників.

4.  Робота вчителів над темами самоосвіти.

5.  Відкриті уроки.

6.  Творчі звіти.

7.  Методичні тижні.

8.  Робота творчої групи.

9.  Робота школи молодого вчителя.

10. Предметні тижні.

11. Семінари.

12. «Кругли столи»

13.Ділові ігри, тренінги.

14. Організація роботи з обдарованими дітьми.

15. Педагогічний та освітній моніторинги.

16. Організація та контроль атестації та курсової перепідговки педагогічних кадрів.

17. Розробка методичних рекомендацій на допомогу вчителю по веденню шкільної документації; організації, проведенню та аналізу сучасного уроку. Систематизація зібраних матеріалів, оформлення тематичних стендів.